fbpx

Clubul CSM Câmpia Turzii care depinde în totalitate de finanțarea primită de la Primărie este practic blocat. Echipa de fotbal NU s-a înscris în Liga IV!

COVID19 Update: 39 persoane confirmate pozitiv la Cluj. Peste 1300 de cazuri în țară
10 septembrie 2020
VIDEO: Două mașini au luat foc, lângă parcul Berc din Câmpia Turzii
10 septembrie 2020

Clubul CSM Câmpia Turzii care depinde în totalitate de finanțarea primită de la Primărie este practic blocat. Echipa de fotbal NU s-a înscris în Liga IV!

foto: CSM Câmpia Turzii

Comunicat CSM Câmpia Turzii:

“Fotbalul este spectacolul de operă al poporului.”- asa ca dati poporului ce e al poporului……..
Avand in vedere situatia precara cu care se confrunta in aceste momente FOTBALUL(sportul) din Campia Turzii ne simtim obligati sa aducem la cunostinta tuturor iubitorilor de fotbal cat si a sportului in general si nu in ultimul rand celor care “patroneaza” destinele sportului din Campia Turzii ca FOTBALUL cel mai iubit sport al planetei cat si sportul in general e in colaps.

Clubul CSM Campia Turzii , club care depinde in totalitate de finantarea primita de la Primaria Campia Turzii este practic blocat. Banii necesari desfasurarii activitatii sportive au fost blocati(nu stim din ce motive) astfel de cateva luni de zile putem spune ca nu avem FOTBAL nu avem sport in oras , nu se desfasoara momentan nici o activitate sportiva nici macar antrenamente la nici un nivel ,stadionul si celelalte baze sportive sunt goale(fara sportivi), nefolosite de luni de zile si nu din cauza pandemiei .
Din cauza problemelor financiare echipa de FOTBAL a trebuit sa renunte sa mai participe in Cupa Romaniei
Din cauza problemelor financiare echipa de FOTBAL nu s-a inscris in urmatoarea editie a Ligi IV( suntem singura echipa care nu a reusit sa se inscrie din cele care au activat si anul trecut in LigaIV.).
Din cauza problemelor financiare la ora actuala echipa de FOTBAL NU ARE NICI UN JUCATOR NU ARE ANTRENOR ,NU are STAFF-tehnic (nu are pe nimeni) toata lumea a refuzat din cauza datoriilor acumulate si a situatiei precare cu care se confrunta clubul sa semneze contracte cu CSM Campia Turzii.
Azi la sediul AJF Cluj au fost depuse 2 memorii pentru recuperarea datoriilor restante.
Dureros este ca vedem cum echipe cluburi din jurul orasului nostru se dezvolta isi construiesc stadione , isi dezvolta infrastructura isi respecta sportivii antrenorii ii respecta pe toti care participa la dezvoltarea fotbalului a sportului iar la noi la noi acasa la Campia Turzii din pacate se intampla reversul se doreste distrugerea fotbalului si a tot ce inseamna sport.
Nu stim cine e de vina pt situatia clubului , nu ne intereseaza cine e de vina pt situatia clubului ,pe noi ne intereseaza ca macar acum in ultimul ceas cei ce raspund de SPORTUL din oras Conducerea Clubului CSM Campia Turzii cat si Conducerea Primariei orasului Campia Turzii sa isi asume rolul de “ADMINISTRATORI”ai sportului si sa faca totul ca FOTBALUL (SPORTUL) in orasul nostru Campia Turzii sa nu moara.

HAI CSM!

BeTheme WordPress Theme